• JELENTKEZÉS ÉS VÁRÓLISTA A JOBB ALSÓ SAROKBAN •
Zemplén vándortábor
Táv
230 km
Időtartam
7 nap/6 éjszaka
Kihívás
3/5
Részvételi díj
49 000 Ft/fő/hét
Csomagszállítás
Van
A Zemplén az Északi-Középhegység legfiatalabb tagja, vulkanikus eredetű. Ez azért érdekes számunkra, mert rengeteg hegycsúcsot láthatunk, melyek meredek hegyoldalakkal rendelkeznek. Ezekre a hegycsúcsokra előszeretettel építettek várakat, melyekből impozáns látvány tárul szemünk elé. Ezért a tábor mottója: Várak – Kastélyok – Várkastélyok.
A Tokaji-hegy lábától indulva a Zempléni-hegység legmagasabb csúcsai közelébe jutunk. A legnehezebb napon igazi hegyi bringázásban van részünk nagy szintkülönbségekkel és terepi szakaszokkal. A zempléni útvonal a 3-as nehézségi fokot kapta
Útvonalfelelős: Györki Erika (kgyerika@gmail.com)
Indulási időpontok
Jelentkezni 2025. január 30-án este 8 (20:00) órától lehet.
2025. június 19., 20., 21., 22., 27., 28., 29.
2025. július 4., 5., 6., 11., 12., 13., 18., 19., 20., 25., 26., 27.
2025. augusztus 1., 2., 3., 8., 9., 10.
- nap: Tokaj – Tokaj
- nap: Tokaj – Makkoshotyka
- nap: Makkoshotyka – Pálháza
- nap: Pálháza – Pálháza
- nap: Pálháza – Fony
- nap: Fony – Bodrogkisfalud
- nap: Bodrogkisfalud – Tokaj
1. nap: Tokaj
Azért választottuk ismét Tokajt indulási helynek, mert itt minden InterCity megáll, és az új központunk mindössze egy kőhajításnyira van a pályaudvartól!
A szálláshely elfoglalása után kiosztásra kerülnek a kerékpárok, a hozzájuk tartozó sisak és miegyebek. Kedves túrakísérőink elmondják nektek, hogy hogyan is kell kerékpározni a Zemplénben hegyi körülmények között. A Mezőgazdasági Középiskola kollégiumi elhelyezéssel vár minket, és a 6 hektáros területen bőven van biztonságos hely kipróbálni a kerékpárokat. Sőt, még egy KRESZ-tanpálya is rendelkezésünkre áll, hogy gyakoroljuk a helyes közlekedést! Van itt traktormúzeum, de akár a háziállatok esti etetésében is részt vehettek! Lehet bocit, malackát is simogatni. 😊
Ha időben érkezik a csoport, a Tokaji-hegy megkerülését is beiktathatjuk az első napra, de a bringák teszt-útja a Tisza-part legszebb strandjára is vezethet, ahol a forróságban hűsölni tudtok egy kicsit a habokban.
Programok:
Tokaj (A opció: Kopasz-hegy kerülés bringával, B opció: Tisza-part strandolás)
Szállás:
Tokaji Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium
2. nap: Tokaj – Makkoshotyka (49 km)
Meglátogatjuk a bodrogkeresztúri Gólyavédelmi Központot, Sárospatakon megtekintjük a Rákóczi-várat, majd a Megyer-hegyi Tengerszem felé vesszük az irányt. A parkolóban letámasztjuk a bringákat, és gyalogosan megtámadjuk a grandiózus sziklafalakkal körülvett tavat. A sziklafal tetején magasodik egy hatalmas kilátó is, ahol szemünk elé tárul a Zempléni-hegység.
Leereszkedünk a hegyről és újra nyeregbe pattanunk. Makkoshotykára érve, a focipálya szélén találjuk második napi szállásunkat, a frissen felújított sportkomplexumot. Vacsora után megnézünk egy több száz darabos trófeagyűjteményt.
Programok:
Gólyavédelmi Központ, Rákóczi-vár, Megyer-hegyi-Tengerszem
Szállás:
Makkoshotyka, focipálya, ifjúsági szálláshely
3. nap: Makkoshotyka – Pálháza (48 km)
Miután integettünk a szálláshelyünknek, átszáguldunk a szomszédos Hercegkútig, ahol vár bennünket a Gombos-hegyi pincesor, ami szintén a Tokaj–hegyaljai Világörökség részét képezi. Gyalogosan, vagy az ügyesebbek kerékpáron fel tudnak menni a kálvária dombra és lehet gyönyörködni a kilátásban. Sárospatakot épp csak érintve Sátoraljaújhelyig tekerünk. A város elején egy szerpentinen tekerünk fel a Nemzeti Összetartozás Hídjához, mely garantáltan lenyűgöző magaslati élmény és 700 m-es hosszával a világ leghosszabb kötélhídja címet is birtokolja! Széphalomban a Magyar Nyelv Múzeumát mindenképpen látnod kell, nyelvtörői, fejtörői viccesek lesznek, meglátod. Mindezek után irány a Zemplén szívében található Pálháza, az ország lakónépesség szerinti legkisebb városa.
Programok:
Meczner-kastély, Makkoshotyka – Tájház, Összetartozás hídja, Bortemplom, Hercegkút, a Magyar Nyelv Múzeuma (Széphalom)
Szállás:
Pálháza, Hanyi Istók Turistaház
4. nap: Pálháza – Pálháza (50 km)
A mai nap egy körtúra a körtúrában. Madách után szabadon: álom az álomban…
Ez a nap feszes logisztikát igényel majd a túrakísérőtől, mert minden látványosságra időben kell majd odaérnünk! Első megálló Füzér vára lesz. Nem árulok el titkot, hogy emelkedni fog az út! Mindezek után a Hollóházi Porcelán Múzeumban kell majd vigyáznunk, hogy ne kiselefánt módjára közlekedjünk az értékes műalkotások között. Itt a csoportok mentális és fizikai állapota szerint több alternatív útvonal is szóba jöhet. Ettől függ, hogy ki tekintheti meg a NATO-radart (senki, legfeljebb megközelítjük), Mátyás király kútját a jegesbarlanggal és Szép Ilonka sírjával is meglátogatjuk, vagy a vadregényes Sólyom-szikla felé kanyargó igazi erdei utat. Kőkapura fentről vagy lentről érkezhetünk, és a kastélyt érintve már csak vissza kell gurulnunk a Hanyi Istók vendégházba. Aki ezt a napot a teljes útvonalon végig csinálja méltán lehet büszke izmoktól feszülő combjaira.
Programok:
Füzér Vára, Hollóházi Porcelán Múzeum, Kőkapu
Szállás:
Pálháza, Hanyi Istók Turistaház
5. nap: Pálháza – Fony (35 km)
A Gerendás-rétre vezető úton indulunk el a Zemplén egyik legszebb csúcsát megmászni, illetve betekerni, egy bivakházban megpihenünk, majd onnan legurulva Újhutára érkezünk. Itt a Flórika-forrásból tölheted meg kulacsodat friss vízzel, majd az Üvegcsűrt megtekintve és erőt gyűjtve indulunk el Regéc Várához, annak felújított, impozáns épületét megtekinteni. Innen egy szerpentinen át bukunk át a Zemplén ormán, Fonyban pedig egy családias falusi ház vár rád, annak meghitt hangulatával.
Programok:
üvegcsűr, Regéci Vár
Szállás:
Fony, Cserealja Ifjúsági Szálláshely
6. nap: Fony - Bodrogkisfalud (48 km)
Reggel, ha maradt, bereggelizünk az előző nap sütött kalácsból, aztán vár minket az egyik legszebb útvonal!
Délelőtt megnézzük a vizsolyi Károli-Bibliát. Ezek után vár ránk Boldogkő grandiózus vára. Az Aranyosi-völgyben emelkedünk fel ismét, de az árnyas, enyhén emelkedő út meg se fog már kottyanni. Erdőbényén egy igazi kádárházat látunk majd, ahol kiderül, hogy is készül a boroshordó! Bodrogkisfalud új település a Zempléni vándortáborok történetében, de a polgármester úr és az egész település nagy-nagy lelkesedéssel várja a bringásainkat! Lesz itt BMX-pálya, készül a pumpapálya, itt is van egy tájház is.
Turnuszárásként tábortűz mellett köszönhettek el a csodás Zempléntől!
Programok:
Vizsoly:Károli-Biblia, Erdőbénye-Kádárház, Bodrogkisfalud-Tájház
Szállás:
Bodrogkisfalud, iskola – tornaterem
7. nap: Bodrogkisfalud – Tokaj (15 km)
Irány vissza Tokajba némi kerülővel. Megnézzük Tarcalon a Rákóczi-szüretelőházat, és visszacsorgunk Tokajba, a Mezőgazdasági Középiskolába. Ha van még idő, fürdünk a Tiszában, majd letakarítjuk a kerékpárokat, hogy az utánunk jövő csoport is szívesen üljön fel rá, majd könnyes búcsút veszünk a vándortábortól.
Programok:
Rákóczi-szüretelőház
Látnivalók
Tokaj belváros, szabadstrand, Áldó Krisztus szobor, Gólyavédelmi Központ, Megyer-hegyi Tengerszem, Rákóczi-vár (Sárospatak), Makkoshotykai Tájház, Meczner-kastély, Hercegkúti pincesor, Nemzeti Összetartozás Hídja, Bortemplom, Széphalom-Magyar Nyelv Múzeuma, Pálházi vízimalom, Füzér vára, Hollóházi Porcelán Múzeum, Mátyás király kútja, Kőkapu kastély, Háromhuta, Regéci vár, Kézműves foglakozás (Fony), Vizsolyi Biblia, Boldogkő vára, Aranyosi-völgy, Kádárház (Erdőbénye)
KIADVÁNYOK
ÁSZF
ADATVÉDELEM
KÉZIKÖNYV
NYILATKOZATOK
GYIK
Impresszum
MAKETUSZ
9700 Szombathely,
Berzsenyi D. tér 1.
Iroda: 1124 Budapest,
Apor Vilmos tér 20.
Adószám: 18877410-1-18
Email: info@maketusz.hu
Telefon: +36 20 515 5002
Kapcsolat
BringásVándor
bringasvandor@maketusz.hu
Telefon: +36 20 515 5302 - Munkanapokon 8:00 és 17:00 között
Osztálykirándulás
osztalykirandulas@maketusz.hu
Képzés
info@bringasuli.hu