• JELENTKEZÉS ÉS VÁRÓLISTA A JOBB ALSÓ SAROKBAN •

Székelyföld vándortábor

Táv

285 km

Időtartam

7 nap/6 éjszaka

Nehézség

5/5

Részvételi díj

49 000 Ft/fő/hét

Csomagszállítás

Van

Visszatekintve szinte hihetetlen, hogy már 2022 óta aktív ez az útvonal, azóta 39 csapat és közel 800-an bringázták végig. Idén még elérhető ez az útvonal, de ha ez nem nyerte el a tetszését, vagy már volt, van egy másik javaslatunk számotokra, itt Székelyföldön.

A két különböző székelyföldi útvonalon különböző időpontokban indulnak a táborok. A foglalásnál legyetek figyelmesek, ugyanis a lefoglalt időpontban csak abban a táborban tudtok részt venni, amelyikhez az adott időpont tartozik a weboldalon. (A lentebb megtalálható két oszlopban olvashattok bővebben a két útvonalról.)

FIGYELEM! A romániai szabályozás értelmében közúton csak 14. életévét betöltött személy kerékpározhat. Ennek megfelelően erre az útvonalra csak olyan csoportokat tudunk fogadni, amelyben MINDEN résztvevő 14 év fölötti.

Az útvonalon a csomagszállítást a szervezők biztosítják. A résztvevők többnyire kis forgalmú aszfaltozott úton kerékpározhatnak majd, időnként megfűszerezve erdei utak kalandos vonalaival. Ez az útvonal a vándortáborok legnehezebbje, így az 5-ös nehézségi fokozatot kapta.

Útvonalfelelős: Gombos Zoltán (zoltangombos@gmail.com)

2022 óta elérhető útvonal:

A magyarok által lakott területeken, talán nem nagyképűség kijelenteni, hogy a legjobb viccek úgy kezdődnek, hogy a székely bácsi csinál valamit. Szinte mindegy is, hogy mit, a csattanó egy frappáns mondat, egy könnyedén elvégzett feladat, egy agyafúrt megoldás vagy rejtvény. Székelyföldön ezek a mondások, megoldások, kérdésfelvetések, feladványok, szembe jöhetnek velünk gyalog, lovas szekéren, biciklin, vagy épp traktoron bármelyik nemzetközi, országos, megyei vagy erdei, mezei úton. Ez teszi ezt a régiót egzotikussá, meg- és kiismerhetetlenné. 2022-től, a Vándortábor keretében válnak két keréken bejárhatókká először ezeka tájak, közben pedig lesznek megismerhetők az emberek, megtapasztalható a székelyföldi élet.

Indulási időpontok

Jelentkezni 2025. január 30-án este 8 (20:00) órától lehet.

2025. július 9., 11., 21., 23., 25., 31.

2025. augusztus 2., 4., 6., 8., 10

Az új útvonal leírása és indulási időpontjai a jobb oldali oszlopban tekinthetők meg!

1. nap: Sepsiszentgyörgy–Sugásfürdő (13 km)

A puding próbája az evés, mondják. Ilyenformán az érkezés napja egyben a túrára való ráhangolódás napja is. A Székelyföldi Bringás Vándortábor kiindulópontja Sepsiszentgyörgy (Sfântu Gheorghe), amely Erdély legnagyobb magyar többségű városa. A jelenlegi Kovászna megye székhelyét a székely kinyilatkoztatás városaként tartják számon, hiszen 1848-ban itt mondta ki Gábor Áron, hogy „Lészen ágyú!”, és ezzel vette kezdetét a Háromszékiek részvétele a ‘48-49-es szabadságharcban. Székelyföld legdinamikusabban fejlődő városa, kultúra, sport és ifjúsági programok területén zászlóvivő; a lakosság 78%-a magyar ajkú. 

A bemelegítő kört a várostól 8 km-re fekvő Sugásfürdő irányába tesszük meg. A kis hegyi település a város egyik leggyakrabban látogatott szabadidős övezete, ahol lehetőség van túrázásra, sportolásra, falmászásra, a téli időszakban pedig a különböző téli sportok gyakorlására. 

Programok: utazás a városi élményvonattal az állomástól a szállásig, borvízkóstolás Sugásfürdőn, a felújított Székely Nemzeti Múzeum meglátogatása, strandolás, OSK stadion meglátogatása, városnézés: Sepsiszentgyörgy, Sugásfürdő

Szállás: Székely Mikó Kollégium, Gyermekek Palotája kollégiuma, Sepsiszentgyörgy

2. nap: Sepsiszentgyörgy–Kézdivásárhely (83 km)

Az út ezen szakasza talán az egyik leggazdagabb látványosságok tekintetében. Itt találkozhatunk a természeti kincsek és az épített örökség régiónkban található legszebb példáival. Az út a Rétyi Nyír természetvédelmi területen keresztül halad, mely terület tengerszint feletti magassága 513 és 545 m között váltakozik és szinte mindig látható őz, suta, szarvas az útvonalon. Tizenöt négyzetkilométernyi futóhomokos terület, amely tavirózsáiról és különleges flórájáról híres. A Rétyi Nyírt elhagyva jutunk el az építészeti és néprajzi látványosságok földjére, ahol felfedezhetjük a Zabolai Mikes kastélyt és a Csángó Néprajzi Múzeum gyűjteményeit, a Szent Imrének szentelt, az UNESCO Világörökség részét képező katolikus templomot Gelencén, Csomakőrösön pedig Kőrösi Csoma Sándor világutazó emlékházát. Csomakőrösről az út újból a természeti különlegességekhez vezet vissza, Kovászna városában a mofettákat, gyógyvízforrásokat érintjük. A város egyik szimbóluma a Pokolsár. Ez egy egyedülálló iszapos, kénesszéndioxidos gázkitörés, amely a Főtér keleti peremén helyezkedik el, ezt régebb fürdőkúrára használtak a helyiek. A második nap végállomása Kézdivásárhely (Târgu Secuiesc), a céhes város, az egykori Magyarország legkeletibb városa. A trapéz alakú főtéramely a város piactere is volt – Európában egyedi, jellegzetes stílussal rendelkezik: innen indulnak napsugarak formáját öltve az úgynevezett udvarterek.

Programok: reggeliindítás interaktív programokkal, Rétyi Nyír, Zabolai Mikes kastély, Csángó Néprajzi Múzeum, Gelencei római katolikus templom, Kőrösi Csoma Sándor emlékház, Pokolsár, kovásznai Tündérvölgy vízesés (itt fürdőzési lehetőség)

Szállás: Gábor Áron Szakközépiskola, Kollégium, Kézdivásárhely

3. nap: Kézdivásárhely–Csíkszentsimon (48 km)

A harmadik nap a helyi kézműves termékek újragondolását is közelebb hozza majd a táborozókhoz, hiszen lehetőségük lesz megkóstolni globalizált világunk székelyesített termékeit.

Kézdivásárhely egyedi udvartereinek meglátogatása után indulunk tovább, az út a természeti látványosságokban bővelkedő Kászonokon át vezet majd. Az út során áthaladunk a Nyerges-tetőn, amely különös jelentőséggel bír a magyar történelmi emlékezetben. Itt zajlott az 1848-49-es szabadságharc egyik utolsó fontos ütközete, ahol a magyar seregek a tizenkétszeres osztrák túlerőt jó ideig sikerrel feltartották. A harmadik napra tervezett táv végén érkezünk meg szálláshelyünkre, a csíkszentsimoni szeretetházba. Csíkszentsimon (Sânsimion) Hargita megyéhez tartozó kis település. A falu négy részre tagolódik: Felszeg, Kútszeg, Kápolnaszeg és Bolhaszeg, közigazgatásilag pedig Csatószeg is hozzá tartozik. A Csíkszentsimon elnevezést a Szent Simon és Júdás Tádénak szentelt középkori templomáról kapta. A templom még ma is áll, Csatószeg területén. Iskolája 1598-óta működik. A régió egyik nevezetessége napjainkban a Csíki Sörmanufaktúra és Csipsz Gyár, amely 2014-ben kezdte meg termelését Csíkszentsimonban. A szálláshelyen lovarda működik, itt lehetőség lesz meglátogatni a hátasokat, megsimogatni, ismerkedni velük.

Programok: Kászonok, Sóskút-fürdő, Nyerges-tető, Lázárfalvi feredő, Csíki Sörmanufaktúra és Csipsz Gyár, lósimogató, lovaglási lehetőség

Szállás: Szent Ferenc Alapítvány, Csíkszentsimon

4. nap: Csíkszentsimon–Csíkszereda (43 km)

Székelyföldön a Csíki-medence településein talán még erősebb a hitélet, mint más, katolikusok által lakott vidékeken. Ennek a jelenségnek erős megtartó vára Csíksomlyó, mely Csíkszeredához (Miercurea Ciuc), Hargita megye központjához tartozik. Szereda ismertségét többek közt az évenként sorra kerülő pünkösdi búcsú, híres jégkorongcsapata, valamint az országszerte kedvelt söre adja. Jelentős még, a nyár elején tartott Ezer Székely Leány Napja címet viselő, népviseleti hagyományainkat tovább örökítő eseménye is. 

Programok: Csíksomlyói kegytemplom, Hármasoltár (Pünkösdi búcsú helyszíne, itt celebrált Ferenc Pápa), Csíkszereda, Csíki Székely Múzeum / Mikó vár, városlátogatás, Barátok feredője, Zsögödfürdő, Fitódi tájmúzeum 

Szállás: Szent Ferenc Alapítvány, Csíksomlyón 

5. nap: Csíkszereda–Barót (50 km)

Erdővidék egy kis önálló szigetként is értékelhető a székelyföldi hagyományok és életmód tekintetében.  Csíkszeredából az út már könnyedebb tekeréssel vezet el Barót (Baraolt) városába, vissza Kovászna megyébe. A település nevét valószínűleg a honfoglaláskor itt letelepedett Barót nemzetségről kapta. A városban működő Erdővidék Múzeuma számos gyermek-, és ifjúságbarát programnak és egy 4 millió éves masztodon csontváznak ad otthont. A csontváz világviszonylatban is egyedülállóan épnek számít; teljes egészében és abban a helyzetben van kiállítva, ahogy 2008 nyarán Felsőrákoson megtalálták. A múzeum a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum fiókintézményeként működik.

Programok: Erdőfülei pisztrangos (fürdőzési lehetőség), Erdővidék Múzeuma (ólomkatona és masztodon), borvízkóstolás 

Szállás: kollégium, Barót 

6. nap: Barót–Sepsiszentgyörgy (48 km)

A székelyföldi útvonal utolsó állomása Erdővidék után ismét Sepsiszentgyörgy. A kört bezáró útszakasz, bár túra szempontjából az utolsó rész, látványosságok tekintetében nem elhanyagolható. Pihenésként útba ejthető Nagyajta község a magaslatra épített unitárius vártemplomával, de ezen a szakaszon visszatérhetünk a természeti rezervátumok övezetébe is. A Vadas-tetőn áthaladva biztosan találkozunk kistestű vadállatokkal, és az útvonal teljes hosszán rengeteg népi feredő, lábáztató és ivásra alkalmas borvízforrás (szénsavas, természetes ásványvíz) található. Reméljük, minél több látványosságot sikerül felfedezni a csoportoknak. 

Programok:  Benedek Elek-emlékház Kisbaconban – Elek apó családi házát az örökösei mutatják be, vízimalom, nagyajtai Vártemplom, Vadas-tető. 

Szállás: Sepsiszentgyörgy 

7. nap: Hazautazás

A hetedik napot megérdemelt pihenéssel töltjük, bringázás nélkül (hacsak ti nem szeretnétek másképp). Ez a nap teljes mértékben rólatok szól: ébredjetek, amikor jól esik, élvezzétek a reggelit kényelmes tempóban, sétáljatok még egyet Sepsiszentgyörgyön, szerezzétek be az ajándékokat az otthoniaknak, és búcsúzzatok el kedvenc helyeitektől. Felfedezhetitek a város olyan részeit is, ahova eddig nem jutottatok el. Mi szívesen segítünk a napotok megtervezésében, hogy székelyföldi tartózkodásotok valóban felejthetetlen élmény legyen – a legpozitívabb értelemben!

Totál: 290 km

Szint: 3368 m

Látnivalók

Sepsiszentgyörgy, Sugásfürdő, Árkos, Rétyi Nyír, Zabolai Mikes kastély, Csángó Néprajzi Múzeum, gelencei római katolikus templom, Kőrösi Csoma Sándor-emlékház, Pokolsár, tündérvölgyi vízesés, Csíksomlyó, Csíkszereda, Erdővidék Múzeuma, Nagyajta, Vadas-tető, Kászonok, Nyerges-tető, Csíki Sörmanufaktúra és Csipsz Gyár, Benedek Elek-emlékház, kenyér- és kürtőskalács-sütés. 

2025-ös, új útvonal:

Székelyföld minden szegletében ott rejtőzik a végtelen vendégszeretet, a szellemes székely humor és a szórakoztató történetek, amelyek garantáltan mosolyt csalnak az arcodra. A Székelyföldi Bringás Vándortáborban mindezt átélheted, miközben a táj lélegzetelállító szépségét, a vadregényes tájakat és az élénk helyi kultúrát is felfedezed. 

Idén még izgalmasabb, kibővített útvonalon tekerhetsz végig Székelyföldön! Az elmúlt három év tapasztalatait összegyúrva most egy újragondolt, kalandokkal teli túrát álmodtunk meg nektek. 

Ha még nem bringáztál Székelyföldön, most végre eljött az idő, hogy te is csatlakozz a kalandhoz! Olyan útvonal vár rád, amely messze túlszárnyal minden elképzelésen. Egy hét, amelybe mindent belepakoltunk, ami Székelyföldet a legendák földjévé teszi: Székelyföld múltja és megtartó jelene, a modern és az ősi kor találkozása. Lélegzetelállító tájak, vadregényes környezet, és mindezt az itt élők őszinte vendégszeretete teszi még varázslatosabbá! 

Indulási időpontok
Jelentkezni 2025. január 30-án este 8 (20:00) órától lehet.
2025. június 21., 25., 27.

2025. július 13., 19., 27.

2025. augusztus 12.

Az régi útvonal leírása és indulási időpontjai a bal oldali oszlopban tekinthetők meg!

1. nap: Sepsiszentgyörgy–Sugásfürdő (17 km)

Az érkezés napja egyben a túrára való ráhangolódás napja is. A Székelyföldi Bringás Vándortábor kiindulópontja Sepsiszentgyörgy (Sfântu Gheorghe), Erdély legnagyobb magyar többségű városa. A várost, amely Kovászna megye székhelye, a székely kinyilatkoztatás városaként tartják számon. Itt mondta ki 1848-ban Gábor Áron, hogy „Lészen ágyú!”, és ezzel vette kezdetét a háromszékiek részvétele a ‘48-49-es szabadságharcban. Székelyföld legdinamikusabban fejlődő városa, kultúra, sport és ifjúsági programok területén zászlóvivő, és lakosságának 78%-a magyar ajkú. 

A bemelegítő kört a várostól 8 km-re fekvő Sugásfürdő irányába tesszük meg. A kis hegyi település a város egyik leggyakrabban látogatott szabadidős övezete, ahol lehetőség van túrázásra, sportolásra, falmászásra, a téli időszakban pedig a különböző téli sportok gyakorlására. 

Programok: 

utazás a városi élményvonattal az állomástól a szállásig, borvízkóstolás Sugásfürdőn, a felújított Székely Nemzeti Múzeum meglátogatása, strandolás, OSK stadion meglátogatása, városnézés: Sepsiszentgyörgy, Sugásfürdő. 

Szállás: 

Székely Mikó Kollégium, Gyermekek Palotája kollégiuma, Sepsiszentgyörgy 

2. nap: Sepsiszentgyörgy–Csernáton (47 km )

Az előző vándortábor második napján 80 km-t tettünk meg, Kézdivásárhely irányába, elkerülve a Besenyői-tavat. Idén azonban a tó az egyik útközbeni célpontunk lesz, az éjszakát pedig Csernátonban töltjük, ahol a Haszmann Pál Múzeumban zárjuk a napot. 

A múzeumot működtető Dimény-Haszmann család tárlatvezetésével ismerhetik meg a táborozók azt a csodálatos világot, amelyben egyben az életterük is
 
Igény szerint lehetőség nyílik majd nemezelni vagy kürtőskalácsot sütni. Akiket pedig ezek a földi dolgok nem érdekelik, azokat biztosan le fogják nyűgözni a skanzenmúzeum terültén felépített székely házak, székely kapuk vagy a vízimalom. Ugyanakkor, a vidék méhészeti múltját bemutató kiállítás is érdekes és gazdag gyűjteménye és látnivalója a szabadtéri múzeumnak. A skanzen egyik legértékesebb gyűjteménye a régi mezőgazdasági szerszámés gépkiállítás, amely Háromszék gazdálkodásának múltját, tárgyi és szellemi anyagát hivatott bemutatni, mint a korabeli gőzgépeket, cséplőgarnitúrákat, traktorokat, motorikus erőgépeket, talajművelő gépeket, valamint néhány egyedi mezőgazdasági szerszámot. De itt található kályhamúzeumés technikatörténeti tárgyakat felvonultató rádiós kiállítás is.

Programok: 

Múzeumpedagógiai foglalkozások, skanzen-látogatás, kürtőskalács-sütés 

Szállás: 

Haszmann Pál Múzeum

3. nap: Csernáton-Szent Anna tó-Csíkszentsimon (62 km)

Következő megállónkig az út a természeti látványosságokban bővelkedő Bálványosfürdőn  vezet át. Az út során eljutunk a Szent Anna-tóhoz, amelyről Jókai Mór így írt: “Vannak nagyszerűbb, pompásabb, elragadóbb látványok Erdély tájai közt, de oly magasztos alig lehet több, mint a Szent Anna tava.”  

A Szent Anna-tó Székelyföld egyik legvonzóbb természeti látványossága. A tó Közép-Kelet-Európa egyetlen épen maradt vulkáni kráterének alján képződött, a Hargita-hegység vulkanikus vonulata utolsó, legdélibb tömbjének, a Csomád-hegység két ikerkráterének egyikében (a másik krátert a Mohos tőzegláp tölti ki). Vízfelszíne 950 méter tengerszint feletti magasságban található. A Mohos Természetvédelmi Terület része. 
 
A Szent Anna-tótól Csíkszentsimon felé vesszük az irányt, a következő szálláshelyére, az ott működtetett szeretetházba. A régió egyik nevezetessége, a Csíki Sörmanufaktúra és Csipsz Gyár, amely 2014-ben kezdte meg termelését Csíkszentsimonban. A szállásnál lovarda is működik, lehetőség lesz majd ismerkedni a lovakkal is.

Programok: 

Szent Anna-tó, Mohos tőzegláp, Lázárfalvi feredő, Csíki Sörmanufaktúra és Csipsz Gyár, lósimogató, lovaglás. 

Szállás: 

Szent Ferenc Alapítvány, Csíkszentsimon

4. nap: Csíkszentsimon–Barót (44 km)

Csíkszentsimon (Sânsimion) Hargita megyéhez tartozó kis település. A falu négy részre tagolódik: Felszeg, Kútszeg, Kápolnaszeg és Bolhaszeg, közigazgatásilag pedig Csatószeg is a hozzá tartozik. A Csíkszentsimon elnevezést a Szent Simon és Júdás Tádénak szentelt középkori templomáról kapta. A templom még ma is áll Csatószeg területén. Iskolája 1598-óta működik.  

Csíkszentsimonból az út már könnyedebb útvonalon vezet el Barót (Baraolt) városába, vissza Kovászna megyébe. A kisváros Erdővidék központja, amely kis önálló szigetként is értékelhető a székelyföldi hagyományok és életmód tekintetében.  A település nevét valószínűleg a honfoglaláskor itt letelepedett Barót nemzetségről kapta. A városban működő Erdővidék Múzeuma számos gyermek-, és ifjúságbarát programnak ad otthont, ugyanakkor egy 4 millió éves masztodon csontváz otthona is. A csontváz világviszonylatban is egyedülállóan épnek számít; teljes egészében és abban a helyzetben van kiállítva, ahogy 2008 nyarán Felsőrákoson megtalálták. A múzeum révén a város Erdővidék kulturális központjának tekinthető és a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum fiókintézményeként működik.  

Programok: 

erdőfülei pisztrangos (fürdőzési lehetőség), Erdővidék Múzeuma (ólomkatona és masztodon), borvízkóstolás, Bodvaji vashámor  

Szállás: 

Gyermekek Palotája kollégiuma, Barót

5. nap: Barót-Vargyas szoros-Barót (42 km)

Az elmúlt években sokan kérdeztétek, miért nem szerepel az útvonalban a Vargyas-szoros. Nos, idén ez sem marad ki! 

A Vargyas-szoros kétségkívül Erdély és ezen belül Székelyföld egyik legszebb és legérdekesebb természeti látnivalója: barlangjaival, mészkőszirtjeivel, tanúszikláival,  jellegzetes élővilágával. 
A szoros barlangjai már az ősidők óta menedékként szolgáltak az emberek számára, amit a feltárt leletek és tárgyak gazdag sora is bizonyít. A szoros szépségei iránt fogékony látogatók száma az elmúlt évszázadban egyre nőtt. Nehézkes megközelítése és a róla szóló kevés turisztikai információ ellenére napjainkban is közkedvelt táborozó- és kirándulóhely. 

A Vargyas-szoros felfedezése egy egész napos program lesz: a bejáratnál letesszük a bringákat, és gyalog járjuk be ezt a lenyűgöző természeti csodát. Az estét a már jól ismert baróti szálláson töltjük.

Programok:

úszás, barlanglátogatás

Szállás:

Gyermekek Palotája kollégiuma, Barót

6. nap: Barót–Sepsiszentgyörgy (49 km )

A székelyföldi útvonal utolsó állomása Sepsiszentgyörgyre vezet vissza. Bár a túra szempontjából ez az utolsó útszakasz, látványosságok tekintetében mégsem elhanyagolható. Pihenésként útba ejtjük Nagyajtát, ellátogatunk az impozáns, magaslatra épített unitárius vártemplomhoz, de ezen a szakaszon visszatérhetnek a kerékpározók a természeti rezervátumok övezetébe is. A Vadas-tetőn áthaladva biztosan találkozunk majd kistestű vadállatokkal, és az útvonal teljes hosszán rengeteg népi feredő, lábáztató és borvízforrás (szénsavas, természetes ásványvíz) található. Reméljük, minél többet sikerül felfedezni ezekből a csodákból.  

Késő délután visszaérkezünk Sepsiszentgyörgyre, átvesszük az út porától megtisztított bringákat, és egyéb felszereléseket, majd feltöltjük az éhes bendőket!

Programok:  
Benedek Elek-emlékház Kisbaconban – Elek apó családi házában a leszármazottai és örökösei vezetnek körül, vízimalom, nagyajtai Vártemplom, Vadas-tető 

Szállás: 

Székely Mikó Kollégium, Gyermekek Palotája kollégiuma, Sepsiszentgyörgy 

7. nap: Hazautazás

A hetedik napot megérdemelt pihenéssel töltjük, bringázás nélkül (hacsak ti nem szeretnétek másképp). Ez a nap teljes mértékben rólatok szól: ébredjetek, amikor jól esik, élvezzétek a reggelit kényelmes tempóban, sétáljatok még egyet Sepsiszentgyörgyön, szerezzétek be az ajándékokat az otthoniaknak, és búcsúzzatok el kedvenc helyeitektől. Felfedezhetitek a város olyan részeit is, ahova eddig nem jutottatok el. Mi szívesen segítünk a napotok megtervezésében, hogy székelyföldi tartózkodásotok valóban felejthetetlen élmény legyen – a legpozitívabb értelemben!

Totál: 261 km

Szint: 3410 m

Látnivalók

Sepsiszentgyörgy, Sugásfürdő, Árkos, Rétyi Nyír, Zabolai Mikes kastély, Csángó Néprajzi Múzeum, gelencei római katolikus templom, Kőrösi Csoma Sándor-emlékház, Pokolsár, tündérvölgyi vízesés, Csíksomlyó, Csíkszereda, Erdővidék Múzeuma, Nagyajta, Vadas-tető, Kászonok, Nyerges-tető, Csíki Sörmanufaktúra és Csipsz Gyár, Benedek Elek-emlékház, kenyérés kürtőskalács-sütés.

KIADVÁNYOK

ÁSZF

ADATVÉDELEM

KÉZIKÖNYV

NYILATKOZATOK

GYIK

Impresszum

MAKETUSZ
9700 Szombathely,
Berzsenyi D. tér 1.
Iroda: 1124 Budapest,
Apor Vilmos tér 20.
Adószám: 18877410-1-18
Email: info@maketusz.hu
Telefon: +36 20 515 5002

Kapcsolat

BringásVándor
bringasvandor@maketusz.hu
Telefon: +36 20 515 5302 - Munkanapokon 8:00 és 17:00 között
Osztálykirándulás
osztalykirandulas@maketusz.hu
Képzés
info@bringasuli.hu

Iratkozz fel a hírlevelünkre!