Békési kastélyok
TÁV – 280 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁS NÉLKÜL
A békési tájat felfedező kerékpártúra a legkönnyebbek egyike, hiszen a hegyektől távol, „Lenn az alföld tengersík vidékin” kanyarog a Körösök mentén, várakat, kastélyokat érintve, élettel teli pusztákon, vízimadarak vad élőhelyén át kalandozva.
Bükk-Aggteleki-hegység
CSOMAGSZÁLLÍTÁSSAL
Ne ijedjetek meg attól, hogy az Északi-középhegység két tagján is átmegy ez a túraútvonal – ugyanis úgy alakítottuk ki, hogy ne legyen nagyon nehéz. Természetesen lesznek itt is emelkedők, de utána annál emlékezetesebbek és élvezetesebbek a gurulások.
Bükkalja – Tisza-tó
TÁV – 232 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁS NÉLKÜL
A Bükkalja – Tisza-tó vándortábor 2024 új útvonalaként mutatkozik be. A túra Matyóföld szívéből, Mezőkövesdről indulva tekereg a Bükk hegység lábán át a Tisza-tó körül. Kulturális és természeti látnivalókban, erdei és vízi élményekben egyaránt gazdag aktív hét vár a jelentkezőkre.
Cserehát
TÁV – 229 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁSSAL
Ez a táj egyszerűen gyönyörű. Éppen csak akkora dombjai vannak, hogy még nem fáj annyira a felfelé tekerés, mint amennyire kárpótol az újabb és még szebb kilátás. Forgalomtól mentes utak, mókás nevű települések, amelynek tábláinál mindenki fotózkodni fog.
Cserhát
TÁV – 197 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁS NÉLKÜL
A túra útvonala Somoskőújfalutól Ipolytarnócon, Szécsényen, Hollókőn, Szandán, Bánkon, Balassagyarmaton át vezet, egy UNESCO világörökségi helyszínt (Hollókő), és egy Európa Diplomás területet (Ipolytarnóci Ősmaradványok) is érintve.
Déli-Bakony
TÁV – 228 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁSSAL
Az ikonikus Kab-hegyet, tetején a dupla adótoronnyal biztosan sokan láttátok már. Ebben a vándortáborban ezt a hegyet fogjuk megkerülni egy szép nagy körben úgy, hogy a Balaton mellől indulunk és oda is érünk vissza.
Felső-Tisza-vidék
TÁV – 200 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁS NÉLKÜL
A Felső-Tisza-vidék hangulatos kis falvaiban számos különlegesség várja a túrázókat. A túra során elbűvölő templomokat, csodaszép kastélyokat, irodalomtörténeti emlékhelyeket, népi építészeti emlékeket …
Őrség
TÁV – 219 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁSSAL
Az Őrség kerékpártúra végighalad Magyarország egyik legváltozatosabb, érintetlen, épített és természeti értékeit megtartó vidékén. A Vendvidék, az Őrség, a Vasi-hegyhát tájain a dombok, fennsíkok, lankák, hűsítő tavak …
Pannonhalma-Szigetköz
TÁV – 231 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁS NÉLKÜL
Északnyugat-Magyarország egyik legizgalmasabb, legsokszínűbb vidékét járjuk be ezen a túrán. Aki szereti az erdős-dombos vidéket, annak igazán tetszeni fog ez a kirándulás.
Székelyföld
TÁV – 285 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁSSAL
A magyarok által lakott területeken, talán nem nagyképűség kijelenteni, hogy a legjobb viccek úgy kezdődnek, hogy a székely bácsi csinál valamit. Szinte mindegy is, hogy mit, a csattanó egy frappáns mondat, egy könnyedén elvégzett feladat, egy agyafúrt megoldás, rejtvény.
Vértes-Velencei-tó
TÁV – 214 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁS NÉLKÜL
Vándortáborunk során a Pannónia Szíve térség hegyvonulatait végigbarangolva, a Gerecse – Vértes erdeit, mezeit, várait és helyi nevezetességeit megismerve érkezünk el a hűsítő Velencei-tó partjára. A bringázás Pannónia szívében jellemzően biztonságos útvonalakon halad.
Zemplén
TÁV – 230 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁSSAL
A Zemplén az Északi-Középhegység legfiatalabb tagja, vulkanikus eredetű. Ez azért érdekes számunkra, mert rengeteg hegycsúcsot láthatunk, melyek meredek hegyoldalakkal rendelkeznek. Ezekre a hegycsúcsokra előszeretettel építettek várakat…
Zselic
TÁV – 243 KM
CSOMAGSZÁLLÍTÁS NÉLKÜL
Tudod-e, hogy hol van a Zselic? Az erdőország, ahol az ezüsthárs uralkodik és a csodabogyó tenyészik, ahol egykoron komoly betyárélet zajlott. A zselici erdőségben zakatoló csühögő, a Biedermannok öröksége …
Nehézségi fokozatok
Az egyes útvonalaknál szereplő nehézségi fokozatok meghatározásánál több szempontot is figyelembe vettünk, melyek a következők:
- A túra teljes távja, mely mutatja, hogy az egy hét alatt hány kilométert kell letekernetek.
- A naponta teljesítendő szakaszok hosszúsága. Egyes útvonalak esetén több olyan nap is szerepet kap, amikor hosszabb szakaszokat kell teljesítenetek, de akadnak olyan útvonalak is, melyeknél egy-egy nap a bringázás mellett több lehetőség és idő jut a más aktív programokra is.
- A szintkülönbség, hiszen nem mindegy, hogy dombnak fel, vagy lefelé kell többet haladnotok, vagy akár a sík pusztában kell bicajoznotok.
- A csomagok szállításának módja. A legtöbb útvonalunkon magatoknak kell gondoskodnotok a csomagok szállításáról, azonban akadnak olyan túrák is, ahol lelkes munkatársaink segítenek ebben.
Fontos azonban kiemelnünk, hogy az általunk meghatározott nehézségi fokozatok nem tudnak tökéletesen egységes képet adni a kihívás mértékéről, hiszen az nagy mértékben függ az éppen adott időszak időjárási körülményeitől és az útviszonyoktól is. Nem mindegy, hogy éppen merről fúj a szembeszél, ahogy az sem, hogy esik-e az eső vagy rekkenő hőségben kell-e haladnunk. Emellett nagyon más tekerni árnyas erdei bringaúton, országúton vagy akár árvízvédelmi töltésen. Egy sík földút is tud tartogatni komoly kihívásokat akkor, amikor sáros vagy amikor éppen porzik a szárazságtól. Az általunk meghatározott nehézségi fokozat tehát elsősorban tájékoztatásul szolgál, de a körülmények néha könnyíthetnek vagy nehezíthetnek is benneteket.
Csomagszállítás
A csomagszállítás tekintetében kétféle bringásvándor útvonal létezik. Néhány útvonal esetében gépjárművel szállítjuk cuccaitokat az egyes táborhelyek között, ám a legtöbb esetben mindent magatoknak kell cipelnetek a kerékpárokon, az általunk biztosított túratáskában. Minden útvonalnál egyértelműen jelezzük, hogy csomagszállítás tekintetében melyik kategóriába tartozik.
A túraútvonal kiválasztásánál ezt fontos figyelembe vennetek, hiszen a szolgáltatás típusa minden turnus esetén egységes az adott útvonalon belül.
Azt azonban fontos kiemelnünk, hogy akár mi furikázzuk, akár Ti cipelitek a csomagokat, különösen figyeljetek oda arra, hogy mi kerül az utazótáskátokba, hiszen egy vándortáborba célszerű csak a legszükségesebb holmitokat magatokkal vinni. Néha minden gramm és minden négyzetcentiméter számít, ezért aztán erre a hétre a hajszárítót, a motoros fűnyírót, az óriás plüssmackót vagy a súlyzókészletet érdemes otthon hagyni. Ellenben hálózsákot, tisztasági csomagot, megfelelő ruházatot, törölközőt és az esetlegesen szükséges gyógyszereket feltétlenül hozd magaddal.
Ehhez mi adunk minden résztvevőnek egy kiváló minőségű, vízálló kerékpáros túratáskát, melyet tele tudsz pakolni a szükséges felszereléssel és amely hű társadként pihen majd a hátad mögött a csomagtartón az egész út során. Abban az esetben, ha saját kerékpárral vágnál neki a túrának, úgy gondoskodj róla, hogy legyen felszerelve a bringád a túratáska szállítására alkalmas csomagtartóval.
KIADVÁNYOK
ÁSZF
ADATVÉDELEM
KÉZIKÖNYV
NYILATKOZATOK
GYIK
Impresszum
MAKETUSZ
9700 Szombathely,
Berzsenyi D. tér 1.
Iroda: 1124 Budapest,
Apor Vilmos tér 20.
Adószám: 18877410-1-18
Email: info@maketusz.hu
Telefon: +36 20 515 5002
Kapcsolat
BringásVándor
bringasvandor@maketusz.hu
Telefon: +36 20 515 5302 - Munkanapokon 8:00 és 17:00 között
Osztálykirándulás
osztalykirandulas@maketusz.hu
Képzés
info@bringasuli.hu